Բացարձակ անմարդկային է արդեն 19 օր դիերի և գերիների փոխանակման հնարավորության բացակայությունը չդադարող զինված բախումների պայմաններում․ ՀՀ ՄԻՊ
Արձանագրվել է դեպք, երբ 34 ձի անցել է ադրբեջանական տարածքներ, որոնք այլևս իրենց չեն վերադարձվել. ՄԻՊ
5 տարի առաջ հենց այս օրը՝ ապրիլի 2-ին, ադրբեջանական հարձակումները սկսվեցին վայրագություններով. ՄԻՊ
Քիչ առաջ տեղեկացա, որ այս գիշեր մահացել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից գերեվարված 84-ամյա Միշա Մելքումյանը. Արման Թաթոյան
Սյունիքի մարզի գյուղերի հարևանությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի ծառայողների ներկայությունը չունի որևէ իրավական հիմք, ապօրինի է․ ՄԻՊ
Ձեռք են բերվել հայ գերիների նկատմամբ ադրբեջանական զինված ուժերի անմարդկային, դաժան վերաբերմունքը ցուցադրող երկու տեսանյութ և լուսանկարներ․ ՀՀ ՄԻՊ
Գուգլ քարտեզի կամ գլոբալ տեղորոշման համակարգի (GPS) հիման վրա Հայաստանի պետական սահմանների սահմանազատում կամ սահմանագծում իրականացվել չի կարող․ Արման Թաթոյան
ՀՀ սահմանային բնակավայրերի միջնամասում Բարի գալուստ Ադրբեջան գրառումը խաղաղ բնակիչներին ահաբեկելու բացահայտ մտադրությամբ քայլ է․ ՄԻՊ
ՄԻՊ-ը այցելել է այսօր հայրենիք վերադարձած 5 գերիներին
Կոնկրետ ապացույցներով ցույց են տրված բոլոր դաժանությունները, պատերազմական հանցագործությունները, որ կատարել են ադրբեջանական զինված ուժերը