01 / Նոյեմբեր / 2022 : 13-29
Աշխարհի 2 գերթանկարժեք կոշիկները՝ 15 և 17 միլիոն դոլար (լուսանկարներ)
Բրիտանացի դիզայներ Դեբի Ուինգհեմը ներկայացրել է այս անհավանական գերթանկարժեք սանդալները 2017 թվականին, որոնք զարդարված է ավելի քան 1000 ադամանդներով։
Այս մոդելը զարդարված է հազվագյուտ վարդագույն և կապույտ ադամանդներով, որոնց յուրաքանչյուրի արժեքը գերազանցում է 128,000 դոլարը, որոնք կազմում են գնի հիմնական մասը՝ 14,000,000 դոլար:
Այս մոդելը պատվիրվել է մասնավոր հաճախորդի կողմից, որի անունը չի հրապարակվում:
Ըստ ԶԼՄ-ների այս կոշիկները խելահեղ գնով պատվիրել է անանուն ընտանիքը Դուբայից՝ որպես 30-ամյակի նվեր ծննդյան նվեր։
Մոդելը ամբողջովին ձեռքի աշխատանք է և աշխատանքը տևել է առնվազն 100 ժամ:
Այսպիսով, 15,100,000 միլիոն արժողությամբ կոշիկները դարձել են աշխարհի «ամենաթանկարժեք հավաքածուի» մի մասը։
17 միլիոն դոլար՝ աշխարհի ամենաթանկ կոշիկների գինը
Դուբայում ոսկուց և մետաքսից ստեղծվել է 17 միլիոն դոլար արժողությամբ ամենաթանկ կոշիկներից մեկը։ Բացի այդ, շքեղ կոշիկները զարդարված են երկու 15 կարատանոց ադամանդներով և 236 ավելի փոքր քարերով։
Կոշիկները պատրաստվել են Jada Dubai և Passion Diamond ապրանքանիշերի կողմից՝ անհատական պատվերով՝ մեկ օրինակով: Հաշվի առնելով կոշիկների արժեքը՝ դա զարմանալի չէ։
Մարիա Մաջարին՝ Jada Dubai-ի համահիմնադիրը, ով նախագծել է կոշիկը, ասել է. «Մենք ցանկանում էինք ստեղծել իսկապես յուրահատուկ մդդել՝ օգտագործելով շատ հազվագյուտ ադամանդներ: Անգամ ներսում լոգոները ոսկուց են»։
Կոշիկի նմուշն ունի 36 չափս, կարող է փոփոխվել հաճախորդի անհատական պատվերի համաձայն։