01 / Հուլիս / 2022 : 19-42
«Դուք ուրիշ տղեք եք...Սա կյանքիս ամենահուզիչ շնորհավորանքն էր...»․ Ձախ Հարութն իր ծննդյան օրը նշեց ԶԻՆՎՈՐԻ ՏԱՆԸ (տեսանյութ)
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը Ձախ Հարութին տղաների անունից պայթած ռումբից պատրաստված կենաց ծառ նվիրեց։Երգիչը շնորհակալություն հայտնեց և ընդգծեց, որ ազգեր կան, որոնք այլ ժողովուրդների կոտորելով հպարտանում են, սակայն հայն այդ ազգերից չէ։
«Այս ռումբը երևի ձեր վրա են գցել, բայց դուք սա վերածել եք արվեստի և ինձ եք նվիրում։ Ինձ շատ բաներ են տվել, անգամ ոսկե ձայնապնակ, սակայն սա է ամենահիշարժանը։ Ես այս նվերը կտանեմ ինձ հետ ու տանս կարևոր անկյուններից մեկում կդնեմ»,- նշեց Փամբուկչյանը և խոնարհվեց տղաների առջև։ Նա էլ որոշեց տղաներին նվեր անել ու մի քանի երգ կատարեց` «Երևանի գիշերներում», «Սա Երևանն է, այստեղ դու տանն ես», «Կարմիր կակաչները», «Մենք չենք լինի էլ 20 տարեկան» և այլ երգեր։Երգիչը նաև հուլիսի 3-ին կայանալիք իր համերգի տոմսեր նվիրեց Զինվորի տան տղաներին։
Նշենք, որ հուլիսի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում սպասվում է Հարութ Փամբուկչյանի 72-ամյակին նվիրված համերգը, որը կրում է «70/2»-ը խորագիրը: